درباره ما

سنگ سفیر . سفیر فرهنگی صنعت ساختمان

نخستین بار در کش و قوس برگزاری سومین گردهمایی سنگ سفیر سپاهان در باشگاه فرمانیه با عوامل آن آشنا شدم . مراسمی بی ادعا اما حرفه ای و بی نقص با حضور بزرگترین و مهم ترین معماران و کارفرمایان صنعت ساختمان سازی لوکس که منافع مالی آن نیز صرف امور خیریه شد ! ایده ای جذاب و البته هوشمندانه که امسل نیز در هتل اسپیناس پالاس بهرود به بهترین شکل تکرار شد . اما چرا از واژه ی ( هوشمندانه ) استفاده میکنم ؟

دلیل ساده ای پشت این واژه نهفته است . سنگ سفیر سپاهان بازار و فعالان حرفه ای آن را به خوبی می شناسد واز این شناخت و دایره ی گسترده ی ارتباطات برای تثبیت جایگاه برند خود نهایت بهره را می برد . اما داستان به همین جا ختم نمی شود . دغدغه ی سنگ سفیر سپاهان صرفا تبلیغات برای برند خود نیست! در مراسم مجموعه ی سنگ سفیر برگ تازه ای را برای مخاطبان خود رو کرد کتابچه ای حاوی تصاویر و اطلاعات برجسته ترین بناهای برترین معماران ایران .

شاید به زعم بسیاری از مخاطبان سنگ سفیر سپاهان ، رسالت فرهنگ سازی و انتشار مکتوبات این چینینی بر عهده ی کسان دیگری است و شاید بر این باور باشند که سنگ سفیر بایستی به تجارت خود بپردازد، نه به امور فرهنگی !

اما بد نیست اشاره کنم که بزرگترین برند های دنیا  نیز برای تثبیت جایگاه برند خود تلاش می کنند تا در امور فرهنگی و بشر دوستانه مشارکت کنند ،حمایت از انتشار یک کتاب، مشارکت در امور خیریه اسپانسری یک رویداد فرهنگی مانند کنسرت ها و یا ….

فعایت های که تنها موجب تعامل هر چه بیشتر دست اندر کاران این حوزه می شود بلکه ارزش افزوده ای برای یک جامعه ی رو به توسعه است .

چرا که نه ؟ وقتی یک بنگاه اقتصادی خوشنام امکان برگزاری این گونه برنامه ها را دارد چرا نباید انجام دهد ؟

مجموعه ی سنگ سفیر با برگزاری گردهمایی های سالانه ی خود توانسته است برای نخستین بار معماران و کارفرمایان را زیر یک سقف و در کنار هم جمع کند و این اتفاق کمی نیست .

ضمن اینکه با انتشار این کتابچه ، باعث و بانی شدن نمونه کارهای معمارانه و خلاقانه ی بسیاری از معماران جوان می شود . وقتی در طول یک شب به یاد ماندنی !تعداد زیادی ار کارفرمایان و سازندگان مطرح و مشهور کشور دور هم جمع شده اند ! تنها از یک ذهن هوشمند و خلاق بر می آید که به جای اینکه صرفا به تبلیغات توانمند های خود بپردازد ! برای شهر خود ارزش آفرینی کند و سازندگان را با کارهای معماران مختلف آشنا سازد .

آنچه در این نوشتار کوتاه بدان اشاره کردم باور من است . و به جد معتقدم که ،سنگ سفیر ، سفیر فرهنگی این صنعت است .

قصد و نیت سنگ سفیر سپاهان از انتشار این کتابچه و این سایت نیز واضح و روشن است .

فهرست وار برخی از این اهداف را بخوانید ،

یکم معرفی معماران و سبک کار آنها به همراه تصاویر پروژه های اجرایی

دوم ایجاد بستری مناسب و در خورشان بهترین معماران کشور جهت معرفی جدیدترین پروژه ها و دستاورد های معماری شان ( به صورت رایگان )

سوم ، معرفی برندهای معتبر به عنوان منبع اصلی تامین نیاز ساختمان ها ( با تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت روز بازار )

چهارم ، اختصاص درامد ناشی از تبلیغات مستقیم برند ها به خیریه ی کودکان معلول و ایتام .

وپنجم ، راه اندازی پلتفرم اینترنتی این کتابچه و اختصاص فضای لازم به هر معمار و هر برند جهت به روز رسانی اطلاعات آنها ( به صورت رایگان و با مدیریت و کنترل مداوم )

نوید خواسته ،سر دبیر نشریه ی آگاهان

تیم ما

سالار باباشاهی

مدیرعامل

موسس و بنیانگذار شرکت سنگ سفیر سپاهان

نظر سایرین